Nivars'da Uygun Fiyatlı Prefabrik Ev Modelleri

Günümüz koşullarında enflasyon nedeni ile bir ev sahibi olabilmek çok yüksek maliyetlere sebep olan zorlayıcı durumları öne çıkarmaktadır. Bu doğrultuda insanların ev sahibi olma arzusu daha farklı yapı yönlerine doğru çevrilmektedir. Bu yapılar arasında Nivars’ta uygun fiyatlı prefabrik ev modelleri öne çıkıyor diyebilmek mümkündür. Nivars bildiğiniz üzere İstanbul’a 1 saat 15 dakikalık uzaklıkta Sakarya’da bulunan oksijen yeridir. Bu bölgenin %50 orman kaplı alandan oluşması nedeniyle bölgenin akciğeri unvanını almış yerdir. Sürekli temiz hava soluyacağınız yerde kızılçam, meşe, gürgen ve kayın ağaçları çokça bulunmaktadır.

Özel bir alanda taleplerinizi tam karşılayan prefabrik ev modelleri ise en uygun zemine yapılabilmektedir. Çünkü burada toplam arazi alanı 44.044m2’dir. Kullanım yolu 6.500m2 olup sosyal alanı ise 3.818m2 olarak bilinmektedir. bölge7/24 güvenlik görevlileri bünyesinde korunmaktadır. Rahat, konforlu benzersiz bir sosyal alan sunan Nivars’taki prefabrik evler bütçe dostu evlerdir.

Nivars Prefabrik Ev Modelleri

İnsanların taleplerini tam karşılayan bütçe dostu evler prefabrik ev modelleri şeklinde öne çıkmaktadır. Prefabrik evler çizim projesi yapılması ile fabrikada tüm parçaların birleştirilmesi ile yapılan evlerdir. Satın alınan araziye nakil edilmesi sonrasında aynı gün kurulum fırsatı sunan yapılardır. Ayrıca dayanıklı olmasının yanı sıra son derece güzel evlerdir. Arazinin bahçesini evle birleştirince çok hoş görüntüler sunduğu görülmektedir.

Prefabrik ev modelleri kapsamında tek bir seçeneği öne çıkarmak mümkün değildir. Tek katlı yapılar modeli yönünden birçok alanda tercih ediliyor olsa da prefabrik malzemeden üretilmiş diğer modellerin aşağıdaki gibi sıralandığı bilinmektedir.

·         Tek katlı prefabrik evler

·         Çift katlı prefabrik evler

·         Prefabrik villalar

·         Ekonomik toplu konut prefabrik evler

·         Acil deprem konutu prefabrik evler

·         Kişisel talep ve araziye uygunluğu beraberinde m2’si farklı olan tek katlı prefabrik ev modelleri

Anahtar Teslim Prefabrik Ev Nedir?

Beton yapı içeren evlerin uzun sürede tamamlandığı bilinmektedir. Prefabrik evler ise sipariş oluşumu, arazisinin hazır halde bulunması ve proje işlemi sonrasında ortalama 15 günde kurulumu tamamlanan evlerdir. Bu süre maksimum çıkabilecek aksilikler doğrultusunda 1 ay olarak belirtilir. Anahtar teslim prefabrik evler kısa sürede tamamlanmasından dolayı çokça tercih edilen evlerdir. Ancak nasıl bir ev olduğu konusunda anahtar teslim prefabrik ev nedir sorgulaması çokça yapılmaktadır.

Kurulumu fabrika ortamında yapılan ev modelinde seçtiğiniz araziye prefabrik evinizin kurulumu en uygun koşullarda yapılmaktadır. Taleplerinizin doğrultusunda eviniz tek katlı veya çift katlı olabileceği gibi villa tipinde de olabilmektedir. Uygun zemin işlemi yapılması sonrasında anahtar teslim eviniz siz sahiplerine teslim edilmektedir. Yapımı sürerken izlemeniz mümkündür.

Prefabrik Evler Ne Kadar Zamanda Yapılmaktadır? 

Prefabrik ev modelleriyle ilgili araştırılan konular çok fazladır. Çünkü normal betan evlere oranla fiyatları daha uygundur. Bütçe dostu evler yönünden araştırılan soru başlığı ise prefabrik evler ne kadar zamanda yapılmaktadır şeklinde öne çıkıyor. Prefabrik evler kişisel talepler doğrultusunda ortalama 1 ayda anahtar teslimi yapılan evlerdir. Tabi bu durum m2’sine bağlı şekilde değişmektedir. Satın alma işleminin tamamlanması ardından yapım ve kurulum süresi 1 ay olarak bilinen evler en uygun fiyatlarda satışa sunulmaktadır.

Prefabrik Ev Ruhsatı Kaç Günde Çıkar?

Prefabrik ev yaptırmaya karar vermeniz halinde öncelikle kurulumu yapılacak araziyi seçmeniz gerekir. Bu yönden en uygun arazinin Nivars’ta olduğunu belirtmeliyiz. Uygun arazi koşulları ve prefabrik evin satın alınması sonrasında sorgulanan başlıca konu prefabrik ev ruhsatı kaç günde çıkar konusudur. Bu konuyla ilişkili olarak gerekli evrakların işlenmesi ve ruhsatın çıkma sürecini 15 gün olarak belirtmek mümkündür.

Genel bakımdan seçkin ev modelleri arasında talep görmeye başlayan prefabrik evler uygun maliyeti ve hızlı kurulumu yönünden ev modelleri arasında kurtarıcı rol üstlenmektedir. Yaşanılan deprem ve afet olaylarında hızlı kurulum ile birçok kişinin hayatını kurtaran evler şeklinde öne çıkmıştır. Ancak günümüzde daha çok rağbet gösterilmeye başlanan bu evler yeni trend tasarım ev modelleri şeklinde bilinmektedir.

Prefabrik Evlerin Ruhsatı Nasıl Alınır?

Ruhsat konusuyla ilişkili olarak prefabrik evlerin ruhsatı nasıl alınır sorusuna cevaben imar planı ve yönetmelik hükümlerinin göz önüne alınma gerekliliği vardır. Başvuru yapılması gereken yerler belediyeler ve il özel idarelerinin imar büroları olarak bilinmektedir. Prefabrik ev ruhsatı dilekçe verilmesi yoluyla alınan ruhsat çeşidi olup tek sefere mahsus verilmektedir.

Dilekçeye ilaveten tapu, elektrik, su tesisat projeleri, röper durumu veya ebatlı kroki bilgisi haricinde hem statik hem de mimari proje gereksinimi de vardır. Evrak bilgisi dâhilinde kuruluma özel hesap bilgileri de bulunmalıdır. Ruhsat evraklarının tamamlanması ve ruhsatın alınması ise 15 günlük süreyi kapsamaktadır. Ruhsat beraberinde kurulumu yapılacak prefabrik evin eksiği varsa ruhsat alınma sonrasındaki 5 yıl içinde yapılması gerekir.

Prefabrik Evler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Prefabrik ev modelleri ilk bakışta sağlam olmayan ev tipi gibi yorumlanabilmektedir. Ancak bilinmesi gereken ev özellikleri prefabrik ev modellerinin gerçek yönlerini de öne çıkarmaktadır. Prefabrik evler hakkında bilmeniz gerekenler ise aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

·         Prefabrik evler rüzgârda uçmaz. Zemine en sağlam şekilde kurulumu yapılan evlerdir.

·         Ses ve ısı yalıtımı olmasından dolayı 4 mevsim kullanılabilmektedir.

·         Kısa süre zarfında montajı ve kurulumu sağlanmasından dolayı oturuma hazır ev modelleridir.

·         Hafif olması nedeniyle depreme dayanıklı ev modelleridir.

·         Çeşitli ev modellerinde tasarlanması ve m2’si büyütülmesi mümkün olmaktadır.

·         Suya dayanıklı ev yapısında tasarlanır.

·         Taşınabilir özelliğe sahip evlerdir.

·         Ekonomik ev modelleri olup kişisel talebiniz halinde malzeme seçme özgünlüğü sunmaktadır.

Prefabrik evler hakkında bilmeniz gerekenler üst maddelerle sıralanmış olup en uygun fiyatlı bütçe ve çevre uyumu yakalayan ev modelleri diyebiliriz. 

Son Eklenen Yazılar

Çelik Ev İç Tasarımları Nasıl Olmalı?

Çelik Ev İç Tasarımları Nasıl Olmalı?

Çelik evler, günümüzde giderek popüler hale gelen modern ve endüstriyel tarzda konutlardır. Bu ...

15.05.2024
Çelik Konstrüksiyon Ev Ruhsatı Nasıl Alınır?

Çelik Konstrüksiyon Ev Ruhsatı Nasıl Alınır?

Günümüz koşullarında yeni bir ev sahibi olabilmenin avantajlı yöntemlerinde çelik konstrüksiyo...

14.05.2024
Neden Tiny House Tercih Ediliyor?

Neden Tiny House Tercih Ediliyor?

Taşınabilir evler günümüzde birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Sizde tiny house yaşamı t...

14.05.2024
İletişim Formu

SİZİ ARAYALIM

Formu doldurun, size özel avantajlarla YENİ BİR HAYATA GEÇİN

+90
0850 305 33 69
0216 606 65 54